Kategoritë

Shëndetësi Në Shqipëri 10 të infektuar me korona virus

Ka shkuar në 10 numri i të prekurve nga Covid 19 në vend, ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë.

“Janë testuar 114 raste të dyshuar, 10 pozitive, dy të cilët ishin në Itali, 6 në kontakt me të sëmurët dhe dy raste të reja që nuk kanë lidhje me ta. Ata kanë histori udhëtimi në Milano. Njëri nga të infektuarit ndodhen në spitalin e Durrësit. Masat që po marrim është karantinimi i detyrueshëm”, tha zëvendësministrja Rakacolli.