Kategoritë
KOLUMNË Në prag të destabilizimit!

Zaev ofroi pajtim për “Të enjten e përgjakshme”. Pra, ua falë edhe atyre atë që fëmijët kishin vendosur t’ua...

Lexo më shumë
NBRM Emilia Nacevska dhe Ana Mitreska janë emëruar zëvendës guvernatore të BPRM-së

Emilia Nacevska dhe Ana Mitreska janë emëruar zëvendës guvernatore të Bankës Popullore të Republikës së

TAKIM Dimitrov – Palmer: Mbështetje nga SHBA-ja për Marrëveshjen e Prespës dhe anëtarësimin në NATO dhe BE

Perspektivat euroatlantike të vendit, si dhe gjendja aktuale politike në Republikën e Maqedonisë dhe në rajon

STATISTIKË Pabarazi e lartë gjinore mes burrave dhe grave nëpër komuna

Dallimet midis burrave dhe grave mbeten në një nivel shumë të lartë në fushat si punësimi, ekonomia dhe

SHËNDET Nga kanceri i gjirit në vit vdesin 279 gra, nevojiten kontrolle të rregullta

Nga kanceri i gjirit në Maqedoni në vit vdesin 279 gra, apo 27 në 100.000. Numri më i madh i rasteve të

MPB Spasovski: Sigurim për të gjithë deputetët të cilët i përkrahën ndryshimet kushtetuese (video)

Të gjithë deputetët të cilët votuan për iniciativën për ndryshim të Kushtetutës janë siguruar, deklaroi

INTERNET Qytetarët e Maqedonisë në internet qasen më së shumti përmes telefonit

Në Maqedoni 79,3 për qind nga amvisëritë në tremujorin e parë të vitit kanë qasje në internet në shtëpi.

NATYRË Shfrytëzimi i ujërave termal në kopshtari ende është vetëm premtim

Shteti nuk dëgjon për propozimin, ujërat termal të shfrytëzohen  në vend të naftës,  si energjens për

MPB Kallëzim penal për kërcënuesin e deputetëve përmes Fejsbukut

Ndaj kërcënuesit  të  Fejsbukut i cili përmes një postimi të shpërndarë në rrjetin social  ka

Ahmeti – Palmer: Rruga e përbashkët drejt NATO dhe BE nuk ka të ndalur

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Shkup u takua me zëvendës ndihmës sekretarin

GREQI Koxias: Dorëheqja është akt i përgjegjësisë

Ish shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias, në profilin e tij zyrtar në Tuiter shkruan për  minimin e nderit,