Kategoritë

Komisioni Evropian ka prezantuar të mërkurën kornizën negociuese për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Me këtë kornizë caktohen udhëzimet për procesin negociator, i...

Qeveria gjatë mbledhjes së djeshme solli vendim për lejimin e transportit publik të udhëtarëve në komunën e Tetovës me komunat e Pollogut, siç janë: Tearca, Bogovina, Zhelina, Vrapçishti, Gostivari,...

CNN ka transmetuar drejtëpërdrejt arrestimin e gazetarit të tyre nga policia amerikane, gjatë raportimit rreth protestave në Minneapolis të SHBA-ve, transmeton Drejt.mk. Arrestimi u bë para kamerës, derisa gazetari...

Takimi i liderëve nën kujdesin e presidentit Stevo Pendarovski, në të cilin duhet të bisedohet për terminin për mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, është caktuar për të hënën...

Gjermania ka ndër mend t’i hapë kufijtë me fqinjët në qershor, doli nga biseda telefonike mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe kolegut të saj austriak, Sebastian Kurc.