Kategoritë

ASH Sela rizgjidhet kryetar i Aleancës për Shqiptarët

Ziadin Sela është rizgjedhur në postin e kryetarit të Aleancës për Shqiptarët në Kongresin e parë partiak i cili u mbajt sot në Tetovë. 

Siç raporton TV Shenja, për të kanë votuar të gjithë kandidatët e pranishëm në kongresin e parë të partisë.

Gjatë votimit ka pasur vetëm një votë kundër dhe asnjë abstenim.

Lideri i ASH-së para të pranishmëve ka garantuar se do të vazhdojë betejën për barazinë e plotë të shqiptarëve në Maqedoni.

Sipas statutit partiak, kryetari i partisë ka të drejtë vetëm dy mandate ta drejtojë partinë.

Burimi:MIA

Përmbajtjet  që i merr Civili  nga burime tjera nuk i nënshtrohen  licencës Creative Commons 1.0,  e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.