Kategoritë

Komisari evropian për zgjerim dhe politikë të fqinjësisë së mirë, Oliver Varheji mbrëmë publikoi se është në vetizolim pasi ka kuptuar se një anëtar i ekipit të tij është...

Një përplasje e fortë ushtarake ka shpërthyer mes Armenisë dhe Azerbajaxhanit, ndërsa raportohet për viktima nga të dyja palët. Duke akuzuar Azerbajxhanin për sulme ajrore dhe artilerie, Armenia njoftoi...