Kategoritë

Të intervenojë ushtria që të parandalohet kjo tradhti dhe të arrestohet kryeministri, ministri i Mbrojtjes dhe presidenti, bëri thirrje deputeti i Agimit të Artë Konstatntinos Barbarusis gjatë debatit të...

Maqedonia ka gjasa të inkuadrohet në BE, pasi dje Shkupi dhe Athina arritën marrëveshje për zgjidhjen e kontestit për emrin, deklaroi sot në Berlin kancelari gjerman, Sebastian Kurc.

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën Federale të Gjermanisë. 

Raportuesi i Maqedonisë në Parlamentin Evropian Ivo Vajgëll duke e përshëndetur marrëveshjen e arritur midis kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras thekson se hapet rruga për anëtarësimin e Maqedonisë...