Kategoritë

KRONIKË E ZEZË Disa persona të lënduar në një përleshje me grushte dhe sëpata në Strumicë

Në Strumicë dje rreth orës 15:00 në rrugën “Slavço Stojmenski” është prishur rendi dhe qetësia publike me një grindje mes N.A., Z.A., G.A. dhe R.A. nga njëra anë dhe K.M., A.M. dhe S.M. nga ana tjetër.

Siç njoftoi MPB, fillimisht ka pasur grindje verbale midis personave, me ç’rast të njëjtit kanë shkëmbyer disa goditje me grushte, karrige dhe sende të tjera si dhe sëpatë.

“Personat janë ndarë nga nëpunësit policorë. Një pjesë nga pjesëmarrësit kanë marr lëndime trupore, ndërsa S.M. është dërguar në Institucionin e Shëndetit Publik – Spitali i përgjithshëm në Strumicë për t’ju ofruar ndihmë mjekësore”, qëndron në kumtesë.

Pas kompletimit të dokumentacionit për rastin kundër personave do të ndërmerren masat e duhura.


Burimi: MIA

Përmbajtjet  që i merr Civili  nga burime tjera nuk i nënshtrohen  licencës Creative Commons 1.0,  e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.