Kategoritë

Turqia do të vazhdojë që ta realizojë operacionin “Degë e ullirit” në rajonin e qytetit sirian Afrin, madhe edhe nëse kurdët nga Forcat për mbrojtje të popullit arrijnë marrëveshje...

Mijëra Maltezë mbrëmë dolën në protestë dhe kërkuan drejtësi dhe përgjegjësi për vrasjen e gazetares Dafne Karuana Galicija. Shumica nga pjesëmarrësit në protestë mbanin pllakate dhe bluzë me fjalët...

Policia kufitare e Kosovës në vendkalimin kufitar Jarinje në kufi me Serbinë, ka ndaluar autobus nga Serbia në të cilin ka gjetur granata dore, informon Prokurori Publik nga Mitrovica,...

Zgjedhjet Vendore në Kosovë po zhvillohen në përgjithësi qetë. Përveç disa vonesave të hapjeve të vendvotimeve, u shënua edhe një incident – deklaroi Ilir Ajdini, gazetar dhe analist politik...