Kategoritë

Legjenda e NBA, Kobe Brayan vdes në aksidentin me helikopter (FOTO)

Kobe Bryant vdiq në një përplasje me helikopter në Calabasas të dielën në mëngjes, konfirmoi TMZ Sports.

Kobe po udhëtonte me të paktën 3 persona të tjerë në helikopterin e tij privat kur ai u rrëzua, transmeton drejt.mk. Një zjarr shpërtheu pas rënies së helikopterit. Personeli i urgjencës u përgjigj, por askush në bord nuk mbijetoi. 5 persona janë konfirmuar të vdekur. Ekipit të TMZ Sports i është thënë që Vanessa Bryant nuk ishte në mesin e atyre që ndodheshin në bord.

Dëshmitarët okularë kanë thënë gjithashtu se ata dëgjuan motorin e helikopterit duke shpërthyer para se të binte. Siç mund ta shihni, flakët dhe tymi mbuluan pjesën më të madhe të skenës së aksidentit. Shkaku zyrtar i përplasjes aktualisht është nën hetim, njofton drejt.mk.

Kobe u bë i famshëm për përdorimin e një helikopteri për të udhëtuar për vite me rradhë – që daton që kur luajti për Lakers. Ai ishte i njohur për udhëtime nga Newport Beach, CA në Qendrën STAPLES në DTLA në hambarin e tij Sikorsky S-76.

KB jetonte me gruan e tij Vanessa dhe katër vajzat e tyre – Gianna, Natalia dhe Bianca dhe Capri i tyre i porsalindur. Kobe dhe Vanessa u martuan në 2001 pas takimit në 1999.

Kohët e fundit Kobe është spikatur në lojërat në NBA me vajzën e tij Gianna – një yll në rritje e basketbollist. Vajza e tyre më e vogël, Capri, lindi në qershor 2019./drejt.mk