Kategoritë

Përfundoi takimi midis kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, që u mbajt në margjinat e Samitit BE – Ballkani Perëndimor sot në Sofje.

Deputetët e Partisë Socialiste, Vlladanka Aviroviq dhe Lupço Dimovski në seancën e sotme të 45-të kuvendore nuk iu bashkuan kolegëve të VMRO-DPMNE-së, të cilët në fillim e braktisën seancën...

Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot pasdite do të kenë takim me ndërmjetësuesin e Kombeve të Bashkuara për kontestin me emrin, Methju...