Kategoritë

Zgjedhjet janë të rëndësishme, por fillimisht duhet të ketë konsensus për datën dhe para së gjithash të merren parasysh masat institucionet shëndetësore. Megjithatë, shëndeti i qytetarëve është para së...

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë për mbajtje të zgjedhjeve parlamentare më 26 korrik. Me këtë qëndrim në takimin e liderëve te presidenti Stevo Pendarovski kanë dalë sot kryetarët...

5 години од денот кога црвената боја ја вративме таму каде што припаѓа – кај граѓаните!На 17 мај 2015 рековме „ние… Gepostet von Zoran Zaev am Sonntag, 17. Mai 2020

Qeveria, me propozim të MPB-së, në seancën e sotme miratoi dekrete me fuqi ligjore për zgjatjen e pasaportave dhe patentave të shoferit të shtetasve të Republikës së Maqedonisë së...

Gjermania ka ndër mend t’i hapë kufijtë me fqinjët në qershor, doli nga biseda telefonike mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe kolegut të saj austriak, Sebastian Kurc.