Kategoritë
KOLUMNË Grekë me profesion, Maqedonas në depresion

ita e djeshme, e diele, më ktheu në rini! Para 26 vitesh, mbi një milion grekë në Selanik protestonin...

Lexo më shumë
KUVEND Do të votohet ligji për gjuhë dhe për gjykatësit kushtetues

Në Kuvendin e Maqedonisë për sot është caktuar vazhdim i pesë seancave kuvendore, ndërsa në të parën prej

Boshnjakovski: Klima është përmirësuar ndjeshëm, shkohet drejt një zgjidhje të mundshme për emrin

Qeveria në këtë moment nuk dëshiron që të hyjë në debate konkrete dhe thelbësore  lidhur me negociatat 

Kryeministri Zaev me pushime dimërore deri më 17 janar

Kryetari i Qeverisë të Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev prej sot është me pushime. Siç informoi

Osmani për TV “Antena”: Mendoj se po i vjen fundi kontestit me emrin

Ekziston një zgjidhje e pranueshme për të dyja palët, mendoj se kemi arritur deri tek fundi i problemit, thotë

TURQI Turqia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme edhe tre muaj

Turqia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme edhe për tre muaj, deklaroi sot zëvendëskryeministri Bekir Bozdag.

"BLIC" Hojt Ji me siguri ambasador i ri i SHBA-së në BeH dhe jo në Maqedoni

Diplomati amerikan, Hojt Brajan Ji do të emërohet ambasador i ri i SHBA-së në BeH dhe jo në Maqedoni, siç

NEGOCIATA Osmani: Besimi mes Athinës dhe Shkupit kyçe për zgjidhjen e çështjes së emrit

Zëvendëskryeministri për Eurointegrime, Bujar Osmani në prag të vizitës së sotme në Greqi deklaroi se

NDOTJE Ajri në Shkup edhe sot i ndotur, transport publik falas për shkupjanët

Ajri në Shkup edhe sot në mëngjes është i ndotur mbi të lejuarën. Koncentrime më të larta të grimcave

KUVEND Sot votohet për gjykatësit kushtetues dhe për ligjin për gjuhët

 Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në suaza të seancës së 27-të plenare duhet të

KUVEND Xhaferi: Opozita të kthehet në Parlament, Maqedonisë nuk i duhen zgjedhje

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi pret dhe është i bindur se opozita do të inkuadrohet në punën e trupave