Kategoritë
Merkel dhe Plenkovic e duan gjithë Ballkanin në BE, vlerësohet përparimi

Kancelarja Angela Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe

Ligji i ri kufizon fuqinë absolute të përmbaruesve

Personat me ndihmë sociale, personat që marrin të ardhura për fëmijët, por edhe personat e moshuar me sigurim

Xhaferi fton partitë të arrijnë marrëveshje për Prokurorinë

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ju ka bërë apel partive politike që të respektojnë apelin e

Burri e detyron gruan në prostitucion dhe pastaj e ka rrahur edhe vjerrën

Një 21 vjeçar nga Gostivari është arrestuar mbrëmë pasi bashkëshortja një vjet më e re e ka denoncuar se

Varhejli: Do t’i përshpejtojmë proceset integruese për Ballkanin Perëndimor

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli dje qëndroi për vizitë të

Kujdes: Mjegull në disa akse rrugore të vendit

Dukshmëri e ulët në disa drejtime rrugore për shkak të mjegullës, deri në 50 metër arrin në aksin rrugoe

Negociatat, Franca po lëkundet, Macron njofton se po rishikohet qëndrimi

Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Komisioni i ri

VMRO dhe BDI përsëri bashkëveprojnë, bllokojnë shfuqizimin e Lustrimit

Komisioni parlamentar për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive nuk arriti të bëjë asnjë hap

Komisioneri për Zgjerim viziton Shkupin dhe Tiranën me 15-16 janar

Dy muaj para vendimit për negociatat, eurokomisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi do të zhvillojë takime

Vendimet e Çulevit ngrejnë alarmin për policinë

Një ditë para mbledhjes së drejtuesve të MPB-së, shkresat nuk ndalen. Ministri teknik Naqe Çulev tha për