Kategoritë

Postimet e fundit

Shiko më shumë
BASHKËPUNIM Bursa për kurs veror për gjuhë gjermane

Qendra akademike për Evropë Qendrore, Lindore dhe Juglindore nga Bavaria – BAYHOST u ofron studentëve nga Maqedonia, si dhe...

Lexo më shumë
KOLUMNË Politika është qorre kur rruga është e verbër

Shkruan: Sasho Ordanoski itat i deklaratës së djeshme të Vllatko Gjorçevit për focus.mk:

Lexo më shumë
BASHKËPUNIM Bursa për kurs veror për gjuhë gjermane

Qendra akademike për Evropë Qendrore, Lindore dhe Juglindore nga Bavaria – BAYHOST u ofron studentëve nga

SIGURI Faktori njeri, shkak kryesor për zjarret

Zjarret që ndodhën në Tetovë, Manastir, Gjorçe Petrov dhe i fundit në Ohër, të cilët, për fat të keq,

EMRI Mediat greke: “Bombë” nga Zaevi – për identitetin nuk negociohet

Optimizmi i kryeministrit të Maqedonisë për zgjidhjen e emrit deri në korrik dhe deklarata se identiteti nuk

KUVEND Lëndimet e Selës ishin kërcënuese për jetën

Lëndimet që i ka marrë deputeti Ziadin Sela gjatë dhunës në Kuvend më 24 prill të vitit të kaluar, kanë

PËRKRAHJE Zaev-Çaba: Përkrahje nga Kanadaja për integrimin e Maqedonisë në NATO

Integrimet e Maqedonisë në NATO do të jenë kontribut i rëndësishëm drejt stabilitetit dhe sigurisë në

Hiqen tabelat e autostradës me emrin “Aleksandri i Madh”

NP “Rrugët e Maqedonisë” në terren i hoqën tabelat e komunikacionit me emrin e deritanishëm të

EKONOMI Në Odën Ekonomike të Maqedonisë themelohet klub i ekspertëve

Klub i konsulentëve/ekspertëve i cili do të bashkojë ekspertë prej më shumë sferave të ndryshme,

KOSOVË Bëhen ​​29 vjet nga greva e minatorëve të Trepçës

Para 29 vjetëve  rreth 1,300 minatorë të Trepçës hynë në grevë urie për të mbrojtur ekzistencën e

GJYKIME Dënim me kusht për gazetaren Ivona Talevska për rastin “Tifani” të PSP-së

Gjykata Penale në Shkup dje gazetares Ivona Talevska për rastin “Tifani” të PSP-së i caktoi dënim

KONTESTI Po intensifikohen negociatat, Koxias vjen në Shkup

Po intensifikohen negociatat në nivel ministror për zgjidhjen e kontestit të emrit pas paralajmërimeve për