Kategoritë
KOVID-19 Filipçe jep këshilla se si të mbroheni nëse kujdeseni për një person të infektuar me coronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe përmes profilit të tij në Facebook ka dhënë disa këshilla se si

MPB Orën policore e kanë shkelur 72 persona, në vetëizolim 224

Gjatë natës së kaluar 72 persona nuk kanë respektuar orën policore. Brenda 24 orëve të fundit me vendim nga

Gjendja e rrugëve Hiqen ndalesat për qarkullim të kamionëve në vendet më të larta

LAMM informon se nga ora 8.10 është hequr ndalesa për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese në

KOVID-19 Sistemi shëndetësor i gatshëm për pikun e epidemisë që pritet në fund të prillit

Sistemi shëndetësor në vend është i gatshëm të pranojë numër shumë më të madh të pacientëve se sa që

Masat e Qeverisë Ndalohen punësime të reja në sektorin publik, furnizim të mobiljeve, pajisjeve dhe automjeteve

Qeveria ka sjell ndalesë të përkohshme për punësime në sektorin publik, përveç në shëndetësi, ndalohet

Shëndetësi Lehona nga Ohri ndërron jetë në Gjinekologjinë e Shkupit

Mbrëmë vonë në Klinikën e Gjinekologjisë në Shkup ka ndërruar jetë një grua shtatzënë nga Ohri.

SPB Tetovë Arrestohen dy persona na Tetovë dhe Gostivar, kapen me heroinë

Dje rreth orës 14 e 15 minuta, në rrugën e ,,Ilindenit” në Tetovë, pjestarët e policisë nga Sektori për

NATO Maqedonia e Veriut nesër për herë të parë merr pjesë në mbledhjen e NATO-s

Përmes një video-konference gjatë ditës së nesërme do të mbahet mbledhje e ministrave të jashtëm të

Masat e Qeverisë Shkurtohen pagat e funksionarëve, sigurohen për punëtorët e sektorit privat

Kryeministri teknik Oliver Spasovski ka thënë se koronavirusi ka ndryshuar jetën e qytetarëve. Ai tha se qeveri

KOVID-19 Sot 44 raste të reja dhe dy viktima nga korona virusi

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se në Klinikën për sëmundje infektive dhe gjendje febrile nga Kovid-19 e