Kategoritë
KOLUMNË Politika është qorre kur rruga është e verbër

Shkruan: Sasho Ordanoski itat i deklaratës së djeshme të Vllatko Gjorçevit për focus.mk:

Lexo më shumë
ABUZIM UNICEF: Përkujdesi institucional nuk mund t’i mbrojë fëmijët nga abuzimi

Rasti me abuzimin e vajzës së mitur nga institucioni publik për fëmijë me probleme edukative dhe sociale

PAVARËSI Kosova feston 10-vjetorin e Pavarësisë

ot qytetarët e Kosovës festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

FQINJËSI Dimitrov për BNT1, Maqedonia dhe Bullgaria të punojnë së bashku për një ardhmëri më të mirë

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov në një intervistë për emisionin Panorama, që u emetua

KUVEND Xhaferi: Opozita të kthehet në Parlament, Maqedonisë nuk i duhen zgjedhje

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi pret dhe është i bindur se opozita do të inkuadrohet në punën e trupave

EKONOMI Në Slloveni paga mesatare më e lartë, në Maqedoni më e ulëta në rajon

Sllovenia ka pagë më të lartë mesatare në rajon, ndërsa më të ulët në Maqedoni.

DORËHEQJE Aleanca për Shqiptarët paralajmëroi se del prej Qeverisë, Zaevi – dorëheqjet janë të pritshme

Aleanca për Shqiptarët paralajmëroi se del prej Qeverisë dhe se me siguri sot të gjithë zëvendësministrat,

GREVË Kopshtet në Komunën Çair nuk do të punojnë!

Për shkak të mospagesës së rrogës për muajin nëntor për të punësuarit në kopshtin “Fidani” në

Taravari kërkon nga komandanti i SP Gostivar të tregohet më korrekt dhe më tolerant ndaj mërgimtarëve

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, iu drejtua sot me një shkresë zyrtare komandantit të

Bashkëpunim i Odave Ekonomike për Turizëm dhe Maqedonisë Veriperëndimore

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore dhe Oda Ekonomike për Turizëm e RM-së do ta avancojnë

MOTI Më ftohtë në Manastir, Shkup Petrovec dhe Berovë

Temperaturë më e ulët sot në mëngjes në orën shtatë në Maqedoni është matur në Manastir minus gjashtë,