Kategoritë
KOVID-19 “Worldmeters”: Maqedonia e Veriut, lider në rajon për numrin e testimeve për korona virus

Baza botërore e të dhënave statistikore rreth korona virusit ka nxjerë Maqedoninë e Veriut lider në rajon me

KOVID-19 53 raste të reja me korona virus dhe pesë viktima

Brenda 24 orëve të kaluara janë regjistruar 53 raste të reja me Covid – 19 në vendin tonë, ndërsa numri i

KOVID-19 Shkon në 18 numri i viktimave nga korona virusi në Shqipëri

Një 67-vjeçar nga Tirana i konfirmuar me COVIS-19 ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin Infektiv.

MPB Mbrëmë 59 persona nuk respektuan orën policore, 28 janë arrestuar

Natën e kaluar 59 persona nuk e kanë respektuar orën policore, 28 orej tyre janë arrestuar, ndërsa për të

Ora policore Qytetarët e Kumanovës bëhen gati për “fundjavën policore”

Qytetarët e Kumanovës bëjnë përgaditjet e fundit për masëm më të re të Qeverisë, ndalimin për lëvizje

Karantina Ora policore në Kumanovë prej 16:00-05:00, gjatë fundjavës 24 orë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka sjellë vendim për ndalim dhe rregjim të veçantë të lëvizjes së

KOVID-19 Kumanovë, 11 punonjës shëndetësorë infektohen me koronavirus

11 punëtorë shëndetësorë nga Spitali i Kumanovës janë infektuar me koronavirus. Tre janë nga reparti i

Rikthimi Kthehen edhe 180 qytetarë të Maqedonisë së Veriut me fluturim nga Berlini dhe Boni

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) informon se sot është organizuar fluturim për riatdhesim të gjithsej 180

Meteorologët Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, në pjesët jugore me reshje të dobëta lokale të shiut. Do

NATO Stoltenberg: NATO mund të ndihmojë në frenimin e pandemisë

Ministrat e jashtëm të vendeve të NATO-s përgatitën aleancën e mbrojtjes për veprime të mëtejshme në