Kategoritë
KOVID-19 Regjistrohen 62 raste të reja me korona virus

Gjatë 24 orëve të fundit 62 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa janë testuar 771 persona.

MONITORIM ZGJEDHOR CIVILI e rrit numrin e vëzhguesve afatshkurtë

Pavarësisht nga data e mbajtjes së zgjedhjeve  të parakohshme parlamentare, CIVILi  dhe vëzhguesit kanë 

MPJ Dimitrov falenderon Gent Cakajn me postim në gjuhën shqipe

Ministri i punëve të jashtme të Maqedoni së Veriut, Nikolla Dimitrov, ka shkruar një postim në tuiter, ku në

KOVID-19 Vetëdija dibrane mësim për të gjithë, 45 ditë pa asnjë rast me korona virus

Vatra e parë e pandemisë me korona virusin, KOVID-19, jo vetëm që e ka mësuar leksionin por është bërë

SHBA Arrestohet gazetari i CNN gjatë transmetimit LIVE

CNN ka transmetuar drejtëpërdrejt arrestimin e gazetarit të tyre nga policia amerikane, gjatë raportimit rreth

KOVID-19 Dje kërkonte heqjen e masave, sot “vajton” për viktimat e korona virusit

Lidhur me rastet e reja me koronavirus i shqetësuar është shprehur edhe zëvendëskryeministri Bujar Osmani, i

KOVID-19 Ia kaloi edhe malarjes, KOVID-19 me vdekshmërinë më të lartë në botë (LIVE Grafikë)

Korona virusi KOVID-19 aktualisht është sëmundja me shkallën më të lartë të vdekshmërisë nga të gjitha

Masat e Qeverisë Saraji, Çairi, Buteli, Aerodromi dhe Gazi Baba mund të hyjnë në krantinë

Komunat e Shkupit siç janë: Saraji, Çairi, Buteli, Aerodromi dhe Gazi Baba është e mundur të vendosen në

KOVID-19 Rritje drastike e numrit të të infektuarve me korona virus

Pesëdhjetë e dy persona janë infektuar me virusin KOVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, konfirmoi për

NATO Aeroplanët e NATO-s i urojnë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme