Kategoritë
KOVID-19 Në Maqedoni e Veriut, 25 raste të reja me korona virus

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë regjistruar 25 raste të reja me

BFI Shkarkohet reisi Sulejman Rexhepi, emërohet zëvendësues i përkohshëm

Me shumicën e dy të tretave të Rijasetit të Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Republikën e Maqedonisë së

Mediat IMM ndan grante për televizione, radio dhe portale

Instituti i Mediave të Maqedonisë shpall konkurs për ndarjen e granteve për produksion të përmbajtjes

Masat e Qeverisë Nata e fundit me orë policore, pasnesër hapen terasat e kafeterive dhe restoraneve

Prej nesër 27 maj, nuk do të vlejë ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizje të cilën Qeveria e vendosi

Zgjedhjet Zaev: Nuk duam zgjedhje pa opozitën

Ndërsa jemi në javën e fundit të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës ligjërisht duhet fillon

KOVID-19 21 raste të reja me korona virus

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 258 teste të realizuara, 21 kanë

Pandemia Filipçe: Shqetësuese pamjet nga festimet në grupe

Për mos respektimin e rekomandimeve të institucioneve shëndetësore për kujdes gjatë manifesimeve fetare ka

Drejtësi Të mërkurën vazhdon gjykimi për 27 Prillin

Seanca publike gjyqësore për rastin ’27 prilli’ është caktuar javën e ardhshme, të mërkurën, të enjten

Festë Urim i presidentit Pendarovski me rastin e Ditës së iluministëve sllovenë, Shën Cirili dhe Metodi

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, dërgoi urime me rastin e shënimit të 24

Festë Spasovski: Misioni vizionar dhe vepra e vëllezërve Cirili dhe Metodi e obligon edhe gjeneratën tonë që të kenë vizion edhe në kushte të KOVID-19

Në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, kryetarit të Qeverisë së Republikës së