Kategoritë
Zgjedhjet Sela dhe Gashi e zyrtarizuan koalicionin “Një shtet për të gjithë”

Liderët politikë të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi edhe zyrtarisht e

PASAPORTA Nuhiu: Për lëshimet eventuale për pasaportat përgjegjësinë duhet ta bartin drejtuesit e MPB

“Për të gjitha lëshimet ekziston kornizë ligjore. Secili duhet të jetë i orientuar të veprojë në

GJYKIME Ahmeti dëshmitar në rastin “Monstra”

“Për këtë ngjarje të rëndë mora vesh një ditë pas ngjarjes nga mediat. Ishte shumë ngjarje tragjike.

GJYKIME Ruskoska: Mbrojtja e shtyen procedurën për 27 prillin

Prokurorja Villma Ruskoska, pas seancës së sotme gjyqësore për gjykimin e organizatorëve të “27 prillit”,

Zgjedhjet LSDM do ti përpilojë listat sipas një modeli gjerman

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë do të tentojë ti afrohet politikës gjermane në zgjedhjet e ardhëshme

Ekonomi Neto rroga mesatare në Maqedoni shënon rritje

Neto rroga mesatare e paguar për një të punësuar në dhjetor të vitit 2019 është 26.836 denarë, publikoi

Anti-droga Si ndryshoi destinacioni nga Sllovenia në Krushopek? Policia italiane la vetëm 1kg dhe një GPS në kamion

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga superaksioni i zhvilluar në Maqedoninë e Veriut ku u sekuestruan 1.3

Drejtësi Pas akuzave të Mukovskit, nga Ruskovska kërkohet të hetojë Milloshovskin

Një grup qytetarët në Prokurori kërkojnë të hetohet roli i deputetit nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Anotnio

Koalicionet Zeqiri: Nuk ka gjasa për koalicion me BDI-në

Nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri përjashton mundësinë për kualicion parazgjehdor me BDI-në. Ai në TV 24

Negociatat Janë përmbushur kriteret, mundësi që data të ndahet para Samitit të BE-së në maj

Nga Komisioni evropian janë gjithnjë e më të qarta sinjalet se Maqedonia e Veriut e përmbushi tërë atë që