Kategoritë

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi gjatë hyrjes në Kuvend tha se në rend dite është votimi i kryeparlamentarit dhe se mbetet të shihet nëse kjo do të ndodhë....

Kryetarët e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, sot në konferencën për media para Parlamentit theksuan se kohëzgjatja e qeverisë së ardhshme do të jetë...

LSDM dhe koalicioni “Mundemi” e kanë informuar presidentin Stevo Pendarovski se mandatori për krijimin e Qeverisë së re është lideri i partisë Zoran Zaev. “Duke marrë parasysh skadimin dhjetë...